Canadian online pharmacy

Порядок зняття з обліку підприємців

Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця регулюється Законом України від 15.05.2003 №755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», статтею 18 якого визначено, що фізичним особам підприємцям, які виявили бажання припинити підприємницьку діяльність, необхідно звернутись до Державного реєстратора з відповідною заявою.

Фізична особа – підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою (стаття 4 Закону №755-ІV).

Разом з цим, після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, до завершення процедури зняття з обліку.

Звертаємо увагу на те, що обов’язок щодо сплати податкових зобов’язань фізичною особою – підприємцем припиняється з місяця, наступного за місяцем, у якому фізичною особою – підприємцем подано  Державному реєстратору заяву про припинення підприємницької діяльності.

Проте, статтею 65 Податкового кодексу України передбачено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем не припиняє зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності такою особою.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати контролюючому органу податкову звітність за відповідний податковий період.

Від платників Кам’янка-Бузького району надійшло до місцевого бюджету 1487,2 тис. грн. акцизного податку

         Протягом січня 2017 року платники податків Кам’янка-Бузького району, які реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до місцевого бюджету  1487,2 тис. гривень акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

Від платників Кам’янка–Бузького району в січні до бюджету надійшло 2908,9  тис. грн. ПДВ

У січні 2017 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в  Кам’янка–Бузькому відділенні Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до Державного бюджету 2908,9 тис. гривень податку на додану вартість.

Протягом cічня 2017 року платники Кам’янеччини перерахували майже    8636    тис. грн. єдиного соціального внеску

За січень 2017 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Кам’янка–Бузькому відділенні Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили   8635,7 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо, на веб–порталі ДФС України працює он – лайн сервіс «Реєстр страхувальників», завдяки якому платники єдиного внеску можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім’я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

До місцевого бюджету Кам’янеччини надійшло  1716,9  тис. грн. єдиного податку

Платники єдиного податку – юридичні особи, які перебувають на обліку в Кам’янка–Бузькому відділенні Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, в січні 2017 року перерахували до бюджету 143,9 тис. грн., що складає 133,2 відсотка від прогнозних показників.

Фізичні особи–підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету 14572,9 тис. грн. єдиного податку, що складає 143,0 відсотка від запланованого.

315,7  тис. грн. платники податків Кам’янеччини сплатили до державного бюджету податку на прибуток

За січень 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в Кам’янка–Бузькому відділенні Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, сплатили до Державного бюджету 315,7 тис. гривень податку на прибуток. Планові показники перевиконано на 12,7 %, або на 35,7  тис. гривень.

До зведеного бюджету  у січні 2017 року надійшло  18601,8  тис. грн. від платників податків

Впродовж січня місяця 2017 року, від  платників податків Кам’янка-Бузького району надійшло 18601,8  тис. грн.,  що на 6163,6 тис.грн. більше податків ніж за відповідний період 2016 року.

 Найбільшими бюджетоформуючими платежами в районі є податок на доходи фізичних осіб –  6899,5 тис. грн.,  плата за землю –  1579,8 тис. грн., єдиний податок –  1716,9  тис. грн., акцизний податок –  1487,2 тис. грн.

 Крім того, в державний бюджет спрямовано 6456,1 тис.грн, в тому числі   2908,9  тис.грн. ПДВ;  315,7 тис.грн. податку на прибуток;  673,4 тис.грн. військового збору.

Місцевий бюджет поповнився на 12145,7 тис.грн. Планові призначення виконано на 119,5  відсотка. За січень 2017 року сплачено  8635,7 тис. грн. ЄСВ.

Протягом січня 2017 року до місцевого бюджету надійшло 268,0 тис.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Фізичні особи – підприємці та громадяни у 2017 році сплачуватимуть податок за ставками та з використанням пільг, які були встановлені рішеннями міської та сільських рад у 2016 році.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Для фізичних осіб база оподаткування визначається податковим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

За наявності у власності об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки із загальною площею понад 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. “а”-”г” п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

З дня вручення податкового повідомлення-рішення фізичним особам необхідно сплатити визначену суму податку протягом 60 днів.

На підтримку армії перераховано 673,4  тисяч гривень військового збору .

 З початку 2017 року платники податків Кам’янка-Бузького району сплатили до Державного бюджету 673,4 тис. грн. військового збору. Про це повідомив заступник начальника-начальник Кам’янка-Бузького відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області  Печора Т.Г. Посадовець нагадав, що це свідчить про високу відповідальність і сумлінність  платників податків, які зобов’язані перераховувати з доходів фізичних осіб 1,5% військового збору на потреби армії, підтримання обороноздатності держави та встановлення миру.

   Нагадаємо, що усі доходи громадян, з яких сплачується ПДФО, підлягають оподаткуванню військовим збором.  Платниками збору також є фізичні особи – підприємці, крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування.

Семінар – практикум: «Звітність з єдиного внеску для фізичних осіб-підприємців»

Фахівцями Кам’янка-Бузького відділення Червоноградської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області проведено низку семінарів – практикумів з питань заповнення та подання звітності з єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців. В ході семінарів були надані роз’яснення, що платники зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначені законодавством (пункт 4 частини другої статті 6 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування») (далі – Закон №2464).

Фахівці відділення відзначили, що платниками єдиного внеску, зокрема, є фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) до органу доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в один із таких способів:

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб;

- на паперових носіях;

- на паперових носіях разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

- надсилання з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Форми та строки подання Звіту фізичними особами-підприємцями, у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування, передбачено розділом III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок).

Так, такі особи формують та подають до контролюючих органів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою №5 згідно з додатком 5 до цього Порядку і з зазначенням типу форми «початкова».

Граничний термін подання Звіту за 2016 рік – 9 лютого 2017 року.

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають самі за себе до контролюючих органів Звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до Порядку.

Пунктом 10 розділу IV Порядку передбачено, що фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування самі за себе формують та подають до контролюючих органів Звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку.

Фізичні особи-підприємці, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю1 та таблицю 2 додатка 5 до Порядку.

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник. Звіт складений з порушенням, вважається таким, що не подавався. Зокрема, було наголошено, що своєчасно подана звітність – захист від штрафних санкцій.

Відповідно до п. 110.1 ст. 110 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність при вчиненні порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачено п. 120.1 ст. 120 ПКУ, зокрема, неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Виїзна зустріч робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати з підприємцями Кам’янка-Бузького району

Днями, відбулась виїзна зустріч членів районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення з метою роз’яснень та співбесід з суб’єктами господарювання, які проводять свою діяльність на території Кам’янка-Бузького району. Проведено інформаційну роботу щодо відповідальності за порушення умов трудового законодавства. Доведено до СГД план заходів щодо детінізації виплати заробітної плати та легалізації робочих місць.

На зустрічі також підняли питання використання земель та наявність правовстановлюючих документів на землі господарських дворів.

Підсумовуючи зустріч заступник начальника-начальник Кам’янка-Бузького відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Печора Тарас Григорович вказав, що найперше завдання, яке стоїть завжди на порядку денному – це соціальний захист громадян, і саме легалізація робочої сили, детінізація зарплат найманих працівників які суттєво впливають на соціальний захист населення. Також посадовець наголосив на важливості роботи бізнесу на кожній території, як основної складової при формуванні бюджету. Вказав на прозорість у господарській діяльності, своєчасну та повну сплату податків, а також зазначив, що до тих СПД, які працюють в «тіні» будуть застосовуватись заходи впливу, передбачені законодавством.

Декларування доходів – виконання конституційного обов’язку

Відбувся брифінг завідувача сектору податків і зборів з фізичних осіб Кам’янка-Бузького відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Нос І.Ю. на тему «Кампанія «Декларування – 2017» для представників районних ЗМІ.

З метою інформування широкого кола громадськості Ірина Юріївна повідомила, що з 1 січня 2017 року розпочалась кампанія декларування громадянами своїх доходів, отриманих у 2016 році, яка для фахівців ДФС є одним із інструментів підвищення податкової культури громадян та виховання сумлінного їх ставлення до сплати податків.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2016 році, слід подати до 1 травня. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017 року. Декларація подається громадянами до органів державної фіскальної служби за місцем їх реєстрації.

Нагадую, з 01 січня 2017 року змінено форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Зміни у формі декларації здійснено для зручності та скорочення часу, що витрачається платниками податків на заповнення декларації, а також з урахуванням змін до податкового законодавства.

Кількість додатків до декларації зменшено з чотирьох до двох. У зв’язку із запровадженням ставки податку у розмірі 18 відсотків замість 15/20 відсотків, скасовано додаток до декларації, який передбачав здійснення перерахунку податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, у випадках передбачених п.п. «є» п. 176.1  Податкового кодексу України (далі – Кодекс). Отже, тепер платники податків за результатами річного декларування не повинні проводити перерахунок податку на доходи фізичних осіб та заповнювати окремий додаток.

Також для зручності громадян скасовано додаток до декларації, в якому здійснювався розрахунок податкових зобов’язань з отриманих іноземних доходів. Тепер сума отриманих іноземних доходів (перерахованих у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів), відповідні податкові зобов’язання, інформація щодо країни походження доходу та назви валюти відображається в декларації без заповнення окремого додатку.

Отже, на сьогодні у додатках до декларації платник здійснює розрахунок податкових зобов’язань лише за доходами, база оподаткування яких розраховується з урахуванням понесених витрат; а саме: при визначенні інвестиційного прибутку (додаток Ф1) та при розрахунку  податкових зобов’язань самозайнятими особами (додаток Ф2).

Крім того, для зручності платників податків у відповідних рядках декларації (додатків до неї) зазначені ставки податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Також, громадяни, які отримали доходи від продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна, які згідно з Кодексом не підлягають оподаткуванню, при заповненні декларації такі доходи відображають у окремому рядку.

У відділенні, як і завжди, створені усі умови для участі громадян в кампанії декларування своїх доходів – зауважила Нос І.Ю.. Подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто або через уповноважену на це особу; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна отримати у Центрі обслуговування платників Кам’янка-Бузького відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м.Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності, 18.

«Шановні платники податків! Не зволікайте та не марнуйте часу! Виконайте свій конституційний обов’язок – декларуйте свої доходи та звітуйте вчасно!», – наголосила Ірина Юріївна на завершення заходу.

Зміни у законодавстві для спрощенців

Кам’янка-Бузьке відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області звертає увагу, що Законом України від 21.12.2016 №1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу, а саме, при розрахунку загальної кількості найманих осіб у фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку, не враховуються працівники, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Також, уточнено, що останнім податковим періодом платника єдиного податку, який припиняє свою підприємницьку діяльність, та відповідно останнім періодом, за який він повинен сплатити єдиний податок, вважається той податковий період, в якому контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

У яких випадках податкова декларація про майновий стан і доходи громадянами не подається

Кам’янка-Бузьке відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що відповідно до пункту 179.2 статті 179 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник отримував доходи винятково:

від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV Кодексу;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу ІV Кодексу;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 Кодексу.

Які доходи підлягають обов’язковому декларуванню?

Кам’янка-Бузьке відділення Червоноградської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що Податковим кодексом України визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані декларувати громадяни. До таких доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню за наслідками 2016 року, належать:

- доходи одержані від осіб, які не є податковими агентами (особами, які не є податковими агентами, вважаються нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка перебуває на обліку в контролюючих органах як особа, що провадить незалежну професійну діяльність(пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу);

- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини( (п.174.3 ст. 174 Кодексу);

- дохід у вигляді подарунка від фізичних осіб, крім подарунків, отриманих нерезидентами, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення договору дарування та обдарованих – резидентів, які отримали подарунок, що оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими обдарованими (резидентами), які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів дарування (п.174.6 ст. 174 Кодексу).

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання (пп. 170.1.5 п.170.1 ст. 170 Кодексу);

- іноземні доходи (пп. 170.11.1 п.170.11 ст. 170 Кодексу);

- інвестиційний прибуток (пп. 170.2.2 п.170.2 ст. 170 Кодексу);

- невикористані та неповернуті кошти, одержані у вигляді цільової благодійної допомоги (пп. 170.7.5 п.170.7 ст. 170 Кодексу);

- нецільова благодійна (у тому числі матеріальна) допомога, одержана понад встановлену ПКУ норму (у 2016 році – 1930 грн) (пп. 170.7.3 п.170.7 ст. 170 Кодексу);

- не погашена при припиненні трудових відносин з працедавцем частина податку з суми, наданої на відрядження або під звіт та не повернутої (пп. 170.9.1 п.170.9 ст. 170 Кодексу);

- сума боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (якщо кредитор повідомляє платника податку – боржника рекомендованим листом з повідомленням про вручення щодо анулювання боргу) (пп. «д» 164.2.17 п.164.2 ст. 164 Кодексу);

- сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2016 році – 689 грн), крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розділом ІІ Кодексу, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу (пп. 164.2.7 п.164.2 ст. 164 Кодексу);

- сума недоплати податку при припиненні трудової діяльності (пп. 169.4.4 п.169.4 ст. 169 Кодексу);

- кошти або майно (нематеріальні активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені  як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, які визначені обвинувальним вироком суду незалежно від призначеної ним міри покарання (пп. 164.2.12 п.164.2 ст. 164 Кодексу);

- оподатковуваний дохід (прибуток), не включений до розрахунку загальних оподатковуваних доходів минулих  податкових періодів та самостійно виявлений у звітному періоді платником податку або нарахований контролюючим органом згідно з Кодексом (пп. 164.2.6 п.164.2 ст. 164 Кодексу).

Також, за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження з України та іноземні доходи (пп. 170.10.4 п.170.10 ст. 170 Кодексу).

Звертаємо увагу на те, що з 2017 року (за наслідками 2016 року) вже немає обов’язку подавати річну декларацію, якщо протягом року отримувалися доходи від двох і більше податкових агентів, оскільки з 1 січня 2016 року пп. «є» п. 176.1 ст. 176, який встановлював такий обов’язок, виключено з Кодексу.