Canadian online pharmacy

Інтерв’ю міського голови Олега Омеляна.

«Про здобутки і проблеми»

 

Міський голова Олег ОМЕЛЯН  

«Наше місто – наш спільний дім»

 

 

-    Сьогодні у нашому місті відбувся прийом громадян депутатом  Верховної ради України Володимиром В’язівським, на якому Ви, Олеже Ярославовичу, побували як міський голова міста Кам’янка-Бузька. З якими проблемами зверталися до народного депутата?

 

-            Найперше порушував тему об’їзної дороги, яка є вкрай болючою і для мене особисто, і для всіх міських мешканців. Звертався з проханням  можливої підтримки. Бачимо, який жахливий стан доріг у Кам’янці-Бузькій. Особливо потребує ремонту розбита дорога по вулицях Данила Галицького, Львівській, Федьковича, на яку припадає найбільше транспортне навантаження.

        Питання об’їзної дороги зрушити з місця міській раді вдалося минулого року, коли залучивши спонсорські кошти, було  розроблено проектно-кошторисну документацію. Далі необхідно розробити документацію на техніко-економічне обґрунтування,  визначити вартість побудови нової дороги.  Зараз ми вже не можемо розраховувати на спонсорську допомогу, а тому зверталися до керівництва Облавтодору. Під час зустрічі з заступником директора «Львівоблавтодору»,  він запевнив, що порушував питання об’їзної дороги  м. Кам’янка-Бузька в Києві. Однак,  на сьогодні основною проблемою залишається відсутність коштів. Тому питання об’їзної дороги доведеться відкласти на другу половину року.

 

-            Сьогодні у місті, та й у районі загалом, точаться неоднозначні розмови навколо не менш актуальної за ту, про яку говорили, проблеми сміттєзвалища. Яка позиція щодо цього Вас, як міського голови? Можливо, у цьому плані вже є певні напрацювання?

 

-             Слід зауважити, що на даний час проблема, щодо розташування на території колишнього полігону «Сокіл» сміттєзвалища (не сміттєпереробного заводу!) для міста Львів, яка, звісно, не хотів би робити висновки заздалегідь, загостриться з початком настання тепла.  Тому потрібно усім нам, кам’янчанам, мешканцям сіл району, бути пильними. Якщо наша позиція «проти» не буде взята до уваги,  доведеться діяти радикальними методами.

        Яке моє бачення виходу із складної ситуації? Звісно, наше місто сьогодні не має свого сміттєзвалища – звозимо сміття на спеціально відведене для цього місце, яке розташоване на території Прибужанівської сільської ради. Платимо з міського бюджету за це немалі гроші. За місяць, в залежності від кількості вивезеного сміття,  в середньому -  9-10 тисяч гривень.

         Моя позиція така – маємо створити єдине для всього району сміттєзвалище. Власне, сьогодні Прибужанівське сміттєзвалище і виконує таку функцію – збирає сміття чи не з усього району (сільських населених пунктів, які обслуговує підприємство АВЕ-Львів»), а не тільки міста Кам’янка -Бузька, як дехто вважає. Слід додати, що із всього населення міста (понад 11 тисяч) реально лише 5-6 тисяч кам’янчан  користуються послугою збору та вивозу сміття.Зауважу, що у нашому районі 58 тисяч населення. Нехай не всі, а для прикладу, 20 тисяч з них користується послугою вивозу сміття. Співвідношення між цими цифрами досить, як бачимо, значне. Проблеми зі збором і вивозом сміття є в кожній місцевій раді. Досі боремося з тими, хто вивозить сміття в ліс, висипає його у рови на полі, везе під річку…  

       Прибужанівське сміттєзвалище на сьогодні вже не здатне  приймати сміття, адже вичерпало свої можливості. Тому слід районній владі і нам, міському керівництву, спільно вирішувати цю проблему – вишукувати кошти на сміттєзвалище для всього району, яке буде коштувати, за попередніми підрахунками, не менше 10 мільйонів гривень. Міському бюджету виділити таку суму не під силу.  Крім того, вважаю, необхідно було б створити  одне для всього району комунальне підприємство, яке би надавало відповідні послуги.

Мою позицію – створити одне легалізоване сміттєзвалище для всього району – підтримує і голова райдержадміністрації Петро Олександрович Замула.

 

-            За європейським досвідом, пов’язаним з  болючою, актуальною проблемою «куди подіти сміття?» Ви, пане Олеже, нещодавно їздили за кордон – до Німеччини. З якими враженнями повернулися?

 

-               Насамперед хотів би донести людям правдиву інформацію, яка б спростувала слухи, що ширяться містом, наче міський голова їздив кудись домовлятися про сміттєпереробний завод для Камянка-Бузької. Отож, минулого року я брав участь у проекті, який фінансував«Фонд Ганса Зайделя» – при  бундестагу (парламент) Німеччини, в якому від Львівщини спочатку брали участь 24 міських голів, а згодом  11 з них – запросили у Німеччину. Наголошую, що всі витрати на ділову поїздку фінансувалися німецьким Урядом, з міського бюджету Кам’янка-Бузької не було витрачено жодної копійки.

          Поїздка до Німеччини виявилася дуже цікавою і, на мою думку, результативною. Справді, міські голови нашого регіону мали реальну змогу побачити, навіть повчитися досвіду господарювання європейців.

          Щодо сміття – у Німеччині за нього платять усі. Такого явища, як закопувати сміття у себе на городі, чи щось тому подібне, там не допускається, більше того, категорично забороняється. Збір сміття у Німеччині – роздільний. Його розсортовують за видами. Те, що неможна розсортувати, а потім відповідно продати (папір, пластик, скло, метал, дерево), спалюють. Але навіть на спаленому смітті, на усіх відходах,  за кордоном заробляють гроші, виготовляючи з нього мінеральні добрива, біогас – альтернативний вид електроенергії. Переробленим сміттям опалюється частина міста. Електроенергію зі сміттєпереробного заводу також купує держава. Мені запам’яталися слова одного німця про те, що Німеччина  у перспективі, як він сказав, через 10 років, взагалі матиме змогу відмовитися від російського газу.

         Слід підкреслити, що в німців на першому місці – екологія, тобто чистота навколишнього природного середовища. Фільтри на сміттєпереробному заводі не дозволяють шкідливим викидам поширюватися в атмосферу. Там дим із заводу чистіший, ніж дим з міської ради, яка опалюється винятково дровами. До того ж приміщення німецького підприємства, де розташовані фільтри, очисні споруди, значно більші за площею, ніж цехи зі спалювання сміття. Думаю, як би у нас відкрили такий сміттєпереробний завод, але обов’язково з європейськими екологічними вимогами, ніхто б проти нього не виступав. Однак в нас мова йде швидше про захоронення сміття на території колишнього військового полігону, ніж про подібне екологічне підприємство. Сміття на Львівщині, зокрема Кам’янеччині, все більше й більше – воно катастрофічно «окуповує» території, спричиняючи екологічну небезпеку. Тому проблема на часі, її треба вирішувати вже зараз.

 

-     Одним з актуальних  в міській господарці залишається питання тарифів на воду. Мешканців міста турбує, чи відбуватиметься їх підвищення надалі?

 

-     Найперше хотів би запевнити наших громадян, що наразі тарифи на водопостачання і водовідведення підвищуватися не будуть. Вийшло певне непорозуміння, пов’язане з оголошенням у районній газеті, з яким я не був попередньо ознайомлений. Оголошення у газету подало комунальне підприємство «Камянкаводоканал»  з некоректно викладеним змістом. Читаючи це оголошення склалося враження, що у нашому місті вже прийняте рішення про  підвищення тарифів на воду. Однак, я підкреслю, що цін на воду у Камянці-Бузькій ніхто не підвищував. Це оголошення – лише проект, який повинен перейти через усі відповідні інстанції. Він, зокрема, розглядатиметься у міській раді на відповідних засіданнях. Прошу у кам’янчан вибачення за таку недостовірну інформацію, яка стосувалася тарифів на воду.

          Однак, про те, що мова про підвищення тарифів на воду на нарадах у міській раді, райдержадміністрації все ж ведеться,  не заперечую. Треба зауважити, що зросли ціни на електроенергію, піднялася також мінімальна заробітна плата. А це важливі складові, від яких безпосередньо залежить собівартість водопостачання і водовідведення. Доповідаючи на останній колегії райдержадміністрації керівник комунального підприємства «Кам’янкаводоканал» Михайло Думанський зауважив, що на сьогодні тарифи на воду у Кам’янці –Бузькій не найвищі на Львівщині, бо вони в області аж на 12 місці. Однак, зовсім недавно статистика говорила про інше. Ще три роки тому у нас ціни на воду були одними із найвищих в області. Напрошується одне з  запитань, чому за цей період не було замінено жодного метра водогону.  Цього року будемо старатися у цьому плані щось змінювати. Не буду говорити наперед, але вже зараз у міській раді з числа депутатів і фахівців створена спеціальна комісія, яка вивчатиме реально ситуацію мережі водоканалу. Тоді будемо визначатися з певними  ділянками роботи.

            Попри проблеми, слід таки віддати належне керівнику «Камянкаводоканал», бо завдяки йому за останні роки  кожному міському мешканцю безперебійно постачається вода. І якщо навіть виникають аварійні ситуації, – вони швидко ліквідовуються. Згадаймо попередні роки, коли кам’янчани декілька діб поспіль чекали на воду. Сьогодні наше основне завдання – зробити так, щоб ціни на постачання води не піднімалися, щоб якісно налагодити роботу водогону. Міський бюджет, на жаль, не багатий, але проблеми у місті все ж вирішуватимемо, шукаючи нові методи і шляхи, залучаючи, зокрема, до розвитку міста місцевих підприємців. Зокрема, і далі плануватимемо роботи  реконструкцію центральної частини міста, ремонту комунальних доріг і тротуарів.

        За нагоди, звертаюся через газету до мешканців міста Кам’янка-Бузька, сіл Тадані та Забужжя, аби вони з настанням весни, подбали про благоустрій біля свої присадибних ділянок, біля будинків, в яких проживають.

       Адже, наше місто – наш спільний дім, про який маємо дбати і який повинні шанувати.

 

Розмовляла

Надія КЛЄПЧАРОВА