Canadian online pharmacy

240-річчя храму Собору Різдва Пресвятої Богородиці села Батятичі

26 серпня Голова Кам’янка-Бузької міської ради Олег Омелян , заступник міського голови Богдан Ковалюк, голова Кам’янка-Бузької  районної державної адміністрації Володимир Кирилич та староста села Батятичі Ольга Браташ  взяли участь в Архієрейській Божественній Літургії з  нагоди 240-річчя храму Собор Різдва Пресвятої Богородиці села Батятичі, яку очолив Правлячий Архієрей Сокальсько-Жовківської єпархії Владика Михаїл Колтун.

Владику зустріли хореографічною композицією та вручили коровай.

Олег Омелян та Ольга Браташ привітали усіх присутніх з визначною подією, настоятель храму о. Ярослав Партика подякував Владиці, духовенству, представникам влади, меценатам, мешканцям села та гостям за організацію святкувань, за спільну молитву

Храм Собору Пресвятої Богорордиці є дерев’яною пам’яткою архітектури місцевого значення збудований у 1778 році, реставрована у 1900 р. Стінопис пензля Т. Копистинського. Храм Собору Пресвятої Богородиці відразу захоплює своєю монументальністю. Велика тризрубна будівля має прибудовані до вівтаря ризниці, а до бабинця – присінок, накритий великим двосхилим дахом з півкруглим фронтоном. Церква оточена вузьким піддашшям на карнизі. Карнизи у святині широчезні, виділені, як і вікна, темним кольором – виглядає конструктивно. Цікаво, що у стінах бабинця і назви з обидвох сторін розташовані два ярусні вікна, щоб забезпечити достатнє внутрішнє освітлення. Будівля увінчана трьома шоломовими банями з ліхтарями і маківками на світлових восьмериках. Якщо перевести погляд трохи вище, на ліхтар, то побачите металеву огорожу навколо нього. Пояснення одне: до видового майданчика навколо ліхтаря прокладені гвинтові сходи у стіні дерев`яної церкви. Справжній ексклюзив, принаймі раніше нічого подібного не зустрінеш, розташована дерев`яна дзвіниця з арочними отворами по периметру, накрита шатровим верхом. Дерев`яні вхідні ворота на церковне подвір`я накриті високим чотирисхилим дахом.